Najlepsze Śpiwory Fjord Nansen

 

Jaki śpiwór Fjord Nansen kupić?

 

Śpiwór to produkt, który każdy z nas posiada w domu. Możemy jednak mieć śpiwór, lub produkt wykonany przez firmę Fjord Nansen. Pewnie zastanawiasz się, czy marka ma jakieś znaczenie. W tym przypadku tak.

 

 

Firma Fjord Nansen to przedsiębiorstwo, które powstało w 1996 roku. Od początku swojej działalności założyciele byli zafascynowani historycznymi wyprawami polarnymi podróżnika Fridtjofa Nansena. Dlatego też wszystkie produkty firmy mają na celu propagowanie podróżniczego stylu życia. W asortymencie Fjord Nansen znajdziemy m.in. odzież, plecaki, namioty oraz maty i śpiwory. Kupując produkty tej firmy, mamy pewność, że otrzymamy doskonałą jakość. Wiele artykułów tego producenta otrzymało prestiżowe nagrody, które potwierdzają, że jego produkty są dobrej jakości.

Wszystkie produkowane przez Fjord Nansen śpiwory przechodzą specjalistyczne testy w laboratorium firmy. To dzięki nim producent może zagwarantować utrzymanie przez nie temperatury. Badania przeprowadzane są w Pracowni Obciążeń Termicznych CIOP – PIB. Jest to nowoczesna pracowania, która pozwala na przeprowadzanie badań na manekinie termicznym. Manekin ten poddaje się działaniu niskich temperatur po uprzednim umieszczeniu go w śpiworze.

Przy wyborze śpiwora powinniśmy wziąć przede wszystkim pod uwagę, w jakich warunkach będziemy z niego korzystać. Inny model powinniśmy zakupić na sezon letni, a inny na sezon zimowy. Nie istnieje model, który będzie odpowiedni na każdą porę roku. Zastanówmy się też nad wagą i rozmiarem śpiwora. Jeśli zaopatrujemy się w model, który ma nam towarzyszyć podczas pieszych wycieczek, lub wspinaczek to musimy wybrać śpiwór lekki i o małych wymiarach.

Warto też sprawdzić, z jakiego materiału jest zrobione wypełnienie. Czy zapewnia ono nie tylko dobrą izolację, ale także i wentylację? Pamiętajmy, że podczas snu pocimy się i cała ta wilgoć musi być odprowadzona. W przeciwnym razie może ono spowodować wychłodzenie organizmu.

Fjord Nansen to nie tylko jakość, ale też i atrakcyjna cena. Dlatego możemy być pewni, że w asortymencie firmy znajdziemy śpiwory Fjord Nansen w dobrych cenach. Oto kilka naszych propozycji.

 

 

Fjord Nansen Fredvanghttp://www.ceneo.pl/7672777#tab=spec

 

Nasza pierwsza propozycja to Fjord Nansen Fredvang. Model ten przeznaczony jest do użytku latem. Minimalna temperatura zewnętrzna w tym śpiworze wynosi 12° Celcjusza. Co to oznacza? Jeśli temperatura w miejscu, gdzie śpimy spadnie poniżej wskazanej 12° C, to osoba używająca ten model może zacząć odczuwać dyskomfort.

Jeśli jednak zejdziemy do temperatury poniżej 1° Celcjusza to będzie nam najzwyczajniej zimno. Całkowita długość śpiwora wynosi 198 cm. Szerokość w najwęższym miejscu wynosi 30 cm, natomiast w najszerszym – 80 cm. Przybiera więc on kształt tzw. mumii.

Wypełnienie tego modelu to EKO LOFT HOLLOWFIBER, są to spiralnie skręcone silikonowe włókna. Zapewniają one odprowadzanie wilgoci. Nie będziemy się więc w tym śpiworze pocić. Dodatkowo zatrzymują one ciepło w środku. Dodatkowo wnętrze zostało poryte włóknami syntetycznymi POLICOTTON, które w swojej strukturze przypominają bawełnę.

Tkanina ta również przepuszcza parę niwelując pocenie się podczas spoczynku. Opinie użytkowników potwierdzają, że jest to dobry i tani śpiwór Fjord Nansen. Model jest wygodny i dobrze utrzymuje ciepło.

 

 

 

 

Fjord Nansen Tromshttp://www.ceneo.pl/17436107#tab=spec

 

Fjord Nansen Troms to najdroższy z prezentowanych śpiworów. Czy jest to to również najlepszy śpiwór Fjord Nansen? Sprawdźmy. Model ten jest dostępny w dwóch rozmiarach: o długości 180 cm i 195 cm. Ma on typowy kształt mumii. Dodatkowo zastosowany został kołnierz termiczny na wysokości ramion.

W przypadku niesprzyjającej temperatury zewnętrznej możemy zamknąć kołnierz, blokując ujście nagrzanemu powietrzu. Producent również zadbał o komfort głowy. Produt ten posiada regulowany, profilowany kaptur. MICROfill Super-Therm to wyplenienie zastosowane w tym śpiworze.

Takie wykonanie pozwoli nam na korzystanie z niego nawet w warunkach bardzo dużej wilgotności. Zakres temperatur, w których model ten będzie przydatny to 16 – 1° Celcjusza. Możemy jednak komfortowo wyspać się w tym śpiworze też w temperaturze -5° Celcjusza.

Ciekawym rozwiązaniem jest wewnętrzna kieszeń o wymiarach 20 x 20 cm, gdzie możemy włożyć np. telefon. Osoby, które zakupiły ten model wskazują, że jest on bardzo wygodny. Pomimo małych rozmiarów po złożeniu, po rozłożeniu jest puszysty i miękki.

 

 

 

 

Fjord Nansen Stavoyhttp://www.ceneo.pl/24145322#tab=spec

 

Wypełnienie śpiwora Fjord Nansen Stavoy to również Eko Loft Hollowfiber. Przypomnijmy, te spiralne silikonowe włóka idealnie odprowadzają wilgoć równocześnie zatrzymując ciepłe powietrze w środku śpiwora. Nawet osoby szczupłe nie powinny narzekać na zimno.

Dodatkowo włókna te powodują, że model ten jest sprężysty. Fjord Nansen Stavoy jest utrzymany w kształcie koperty zapewniając dużo przestrzeni również dla nóg. Jego wymiary wynoszą 220 x 85 cm. Maksymalna temperatura zewnętrzna dla tego modelu wynosi 20° Celcjusza.

Jeśli będziemy korzystać z tego śpiwora przy wyższych temperaturach będzie nam zdecydowanie a gorąco. Natomiast najniższa zewnętrzna temperatura wynosi 1° Celcjusza. Jednak producent podaje, że temperatura ekstramalna tego modelu wynosi -10° Celcjusza. W konstrukcji został wykorzystany system zabezpieczający Anti-Bite, które zapobiegnie wcinaniu się materiału w zamek.

Opinie o śpiworach Fjord Nansen potwierdzają, że jest to ciepły i wygodny model. Użytkownicy wskazują jednak, że ze względu na swoje wymiary po złożeniu, które wynoszą 50 x 26 cm, nie powinien być brany pod uwagę przy pieszych wycieczkach.

 

 

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...